logo portalu   program do fakturowania
 
 
mapy
mapy
kontakt
kontakt
mapa serwisu
mapa serwisu
Strona główna  >  Ciekawostki  >  Mapa.Szukacz.Pl rozstał sie z AutoMapą
MENU:
Mapy
Słownik pojęć
Narzędzia
Opisy map
Oferta map
Ciekawostki
Nowości
rss ciekawostkiCIEKAWOSTKI:
2009-02-14
Mapa Targeo w GDDKiA
Indigo sp. z o. o. wygrywa przetarg w GDDKiA.


2009-02-02
Mapa.Szukacz.Pl rozstał sie z AutoMapą
Jak można przeczytać ze stron jednej z najpopularniejszych map internetowych w Polsce mapa.szukacz.pl, od 1-szego lutego 2009 roku Szukacz rozstał się z Automapą.


rss nowościNOWOŚCI:
2009-03-09
Przeliczanie współrzędnych między układami
Dostępne jest narzędzie przeliczania współrzędnych.


SONDA:
Czy chciał(a)byś aby w serwisie znalazły się artykuły na tematy kartograficzne ?
tak
nie
zagłosuj  wyniki
Mapa.Szukacz.Pl rozstał sie z AutoMapą
| 2009 |
| luty |

2009-02-02

Jak można przeczytać ze stron jednej z najpopularniejszych map internetowych w Polsce mapa.szukacz.pl, od 1-szego lutego 2009 roku Szukacz rozstał się z Automapą. Powodem jest koniec umowy z AutoMapą.

Jednak już wcześniej na mapa.szukacz.pl widać było ruchy w stronę map Google. Na początku były mapy satelitarne, terenowe aż w koncu przyszło, że Szukacz w całości ma podkłady map Google.

Nic w tym wielkiego, jest masę serwisów opartych o mapy Google. Tyle tylko, że internetowy świat map zaczyna być dość monotonny i gdyby nie kilka istniejących polskich serwisów mapowych to mielibyśmy tylko i wyłącznie Google Maps.

I co by nam zostało? Co i z czym mielibyśmy porównywac? Dokazywać sobie, która mapa jest lepsza :) Pozostałoby nam porównanie, która mapa ładniej osadzona na stronach :)

W sumie mapa.szukacz.pl nigdy nie miała jakiś swoich opracowań map. Wcześniej były rastry zrobione przez IGiK (Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie) a poźniej AutoMapa, w zasadzie prawie ta sama tylko dość uszczuplona funkcjonalność co na mapa.targeo.pl. Jednak krok w stronę Google Maps to mocne zubożenie w dziedzienie map internetowych. Wiadomo, że będą warstwy POI (punkty zainteresowania) zebrane przez mapa.szukacz.pl ale na tle map, które juz chyba każdy zna.

pokaż wszystkie
Mapa Polski:
Przejdź do mapy Polski
CMS, WEB interface, internet ART 2005 - 2021 © internet ART, Wszystkie prawa zastrzeżone