logo portalu   program do fakturowania
 
 
mapy
mapy
kontakt
kontakt
mapa serwisu
mapa serwisu
Strona główna  >  Ciekawostki  >  Mapa Targeo w GDDKiA
MENU:
Mapy
Słownik pojęć
Narzędzia
Opisy map
Oferta map
Ciekawostki
Nowości
rss ciekawostkiCIEKAWOSTKI:
2009-02-14
Mapa Targeo w GDDKiA
Indigo sp. z o. o. wygrywa przetarg w GDDKiA.


2009-02-02
Mapa.Szukacz.Pl rozstał sie z AutoMapą
Jak można przeczytać ze stron jednej z najpopularniejszych map internetowych w Polsce mapa.szukacz.pl, od 1-szego lutego 2009 roku Szukacz rozstał się z Automapą.


rss nowościNOWOŚCI:
2009-03-09
Przeliczanie współrzędnych między układami
Dostępne jest narzędzie przeliczania współrzędnych.


SONDA:
Czy chciał(a)byś aby w serwisie znalazły się artykuły na tematy kartograficzne ?
tak
nie
zagłosuj  wyniki
Mapa Targeo w GDDKiA
| 2009 |
| luty |

2009-02-14

26 stycznia 2009 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na:
"..udostępnienie, dostosowanie i obsługę posiadanego przez Wykonawcę serwisu mapowego, wraz z opracowaniem i wdrożeniem aplikacji mobilnej do zbierania, przetwarzania i publikacji danych o utrudnieniach w czasie rzeczywistym na zamiejscowych drogach krajowych...".

W sumie nic ciekawego w tym przetargu by nie było gdyby nie pwien termin oraz kwota zabezpieczenia.
Mamy 3 terminy:
- 24 miesiące obsługi serwisu mapowego i wsparcia technicznego liczone od daty podpisania umowy (ten termin jest normalny i nic w nim zaskakującego)
- 7 dni od daty podpisania umowy dostosowanie i aktywowanie internetowej aplikacji mapowej na stronie GDDKiA (tutaj też być może nic wielkiego to można zrobić bez problemów, a w szczególności że na mapach Targeo to co chce GDDKiA to w zasadzie dołożenie utrudnień drogowych choć i te były kiedyś w siedzibie GDDKiA obiektem rozmów i wiadomo co trzeba zrobić, a mapa Targeo takie coś zdaje się już miała)
- 14 dni od daty podpisania umowy na opracowanie i wdrożenie aplikacji mobilnej (i tu chyba przesada).

Otóż gdyby to było chociaż napisane tylko "wdrożenie" to jeszcze można by uznać za sensowne. Ale "opracowanie i wdrożenie" to często bardzo dużo pracy. Opracować jakiś system to zazwyczaj od początku albo na bazie czegoś. Owszem Indigo posiada mobilne rozwiązanie dla map, ale czy można dostosować taką aplikację i ją wdrożyć na iluś tam urządzeniach, wliczając w to przecież wymagania klienta, a często są dość wymagający?
Jeśli Indigo zrealizuje to w ciągu tego czasu, czego i tak pewnie nikt się nie dowie czy aby napewno w terminie, to chwała.

Na koniec jeszcze jedna ciekawostka co do kwoty zabezpieczenia przystępującego do przetargu.
Czytamy w SIWZ zamówienia:
"... Wykonawca musi wykazać przychód ze sprzedaży usług za ostatni rok obrotowy ... w wysokości nie mniejszej niż 1 500 000 PLN, oraz wykazać za ostatni rok obrotowy dodatni zysk netto ..."

W porządku, ale po co komu jakiś próg 1,5 mln PLN skoro, jak GDDKiA pisze 11 lutego 2009 w dokumencie o wyborze wykonawcy, GDDKiA miała na to 597 800 PLN i w dodatku zamówienie było do progu 133 000 euro. Dwa i pół raza większy próg niż zamówienie, co jest dość niezwykłe.

Życzymy udanego projektu firmie Indigo sp. z o. o. i oby Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miała aktualne dane swoich dróg, bo do tej pory wynikało, że komercyjne firmy mapowe miały dane poprawniejsze niż GDDKiA.

pokaż wszystkie
Mapa Polski:
Przejdź do mapy Polski
CMS, WEB interface, internet ART 2005 - 2021 © internet ART, Wszystkie prawa zastrzeżone